Facebook / Kim Rhode

Spodaj je sporo─Źilo za javnost iz streljanja ZDA

Petkratna olimpijska medalja Kim Rhode je uspešno obranila svojo zlatno medaljo Pan American Games od leta 2011 v rekordnem stilu.

Rhode (El Monte, Kalifornija) je postavil rekord Pan American iger in med kvalifikacijami vezal svetovni rekord 74/75 tar─Ź. Na polfinalu je Rhode ponovno postavil nov rekord Pan American Games, ko je ustrelil popolne cilje 16/16. V dvoboju z zlato medaljo proti Argentini z Melisom Gil bi Rhode zapustil samo eno od 16 tar─Ź, da bi pobral drugo zlato medaljo Pan Am Games v svoji karieri.

┬╗Kot bi vam povedal vsak ┼íportnik, si vedno ┼żelimo, da bi se izbolj┼íali in izbolj┼íali, vendar je bilo precej gladko, ┬ź je dejala. ┬╗Bil sem zelo zadovoljen s svojim nastopom, ki sem ga imel tam zunaj. Imel sem dovolj sre─Źe, da sem se fotografiral kot hoja, tako da ko sem ┼íel tja, sem resni─Źno u┼żival v tem trenutku. V┼íe─Ź mi je, da sem tam pod pritiskom! "

V ┼żenski trispolni pu┼íki, 2012 Olimpijci Amanda Furrer (Spokane, Washington) in Hannah Black (Richmond, Virginia) sta se uvrstili na ─Źetrto mesto (572) in sedmi (571).

V finalu se je Black na za─Źetku faze Kneeling premaknil na vodilno mesto in se dr┼żal enega od prvih dveh polo┼żajev na ve─Źini le┼że─Źe faze. Furrer se je v finalu povzpel kasneje, toda par ni uspel ujeti morebitne zlate medalje Eglys de la Cruz iz Kube, ki je med kvalifikacijami dosegel rekord Pan American Games. Furrer je bil izlo─Źen na petem mestu in Black - v svojem prvem mednarodnem finalu - je bil izlo─Źen na ┼íestem mestu.

┬╗Bil sem precej nervozen. To je bilo veliko tekmovanje za nas, ┬źje dejal Furrer. ┬╗Resno sem se trudila, da bi dobila to kvoto, toda pri streljanju je to ena od tistih stvari, pri katerih je vsak dan lahko druga─Źen rezultat in ne glede na to, kako dobra praksa je bila, nikoli ne ve┼í, kaj se bo zgodilo na dan tekme. Te┼żko sem nadzoroval nekaj ┼żivcev, ki sem jih imel, toda na splo┼íno to ni bilo popolnoma grozno. ┼Żelim si, da bi lahko naredil malo bolje. "

Snemanje obla─Źil na Pan American Games jutri z mo┼íko trispolno pu┼íko in zaklju─Źkom mo┼íkega tekmovanja Skeet. Po dveh krogih danes sta Dustin Perry (Lovelady, Texas) in TJ Bayer (College Station, Texas) na osmem mestu za ─Źetrto mesto s 48 tar─Źami.

Mo┼íka trispolna pu┼íka je zadnji dogodek tekmovanja z Georgeom Nortonom (Salina, Kansas / ameri┼íka voja┼íka enota) in Ryan Anderson (Wasilla, Aljaska) kon─Źno dobil prilo┼żnost za medalje in si zagotovil prvo ameri┼íko olimpijsko kvoto. Norton je pravkar zamudil finale, ko je kon─Źal na devetem mestu v mo┼íki podporni pu┼íki v petek.

V za─Źetku tega tedna je ameri┼íka Pan ameri┼íka streli┼í─Źa prevzela osem medalj (dve zlati, ┼ítiri srebrni in dve bronasti) v mo┼íki zra─Źni pu┼íki (zlato, bronasto), ┼żenska past (srebrna, bronasta), mo┼íka pi┼ítola za hitro streljanje (zlato), ┼Żenska ┼íportna pi┼ítola (srebrna) Mo┼íka nagnjena pu┼íka (srebrna) in mo┼íka pi┼ítola za zrak (srebrna). Zlati medalje Connor Davis (Shelbyville, Kentucky) in Brad Balsley (Uniontown, Pennsylvania / USAMU) so osvojili tudi olimpijske kvote za ZDA v mo┼íki zra─Źni pu┼íki in pi┼ítoli za hitro streljanje, skupaj s srebrno medaljo Sandro Uptagrafft (Phenix City, Alabama). v ┼żenskem ┼íportnem pi┼ítolo.

Sledite skupaj za ┼żive posodobitve iz Pan American iger na facebook in twitter. Za─Źetni seznami in rezultati so na voljo tudi na spletni strani Toronto 2015.