Spodaj je sporo─Źilo za javnost iz streljanja ZDA

Tri sto mladincev iz vseh dr┼żav se je zbralo na mednarodnem streli┼í─Źe v ZDA, tik pred Kolorado Springsom v Koloradu, v pri─Źakovanju nacionalnega mladinskega prvenstva (NJOSC), 22.-27. Julija.

Med nedavnimi ameri┼íkimi dr┼żavnimi prvenstvi (USANC) so mladi ┼íportniki v vseh disciplinah s strelskim oro┼żjem dokazali svoje sposobnosti proti uvr┼í─Źenim tekmovalcem kategorije Open, s ─Źimer so nacionalno in mladinsko reprezentanco. Ta teden je NJOSC druga polovica kvalifikacij za juniorsko ekipo za udele┼żbo na prihajajo─Źem svetovnem prvenstvu leta 2015 v Lonatu v Italiji. Prvi del kvalifikacij je bil rezultat USANC.

Medalisti iz dr┼żavnikov poudarjajo podro─Źje tekmovalcev. V Men's Trap-u pazite na Dustina McGowena (Greenwood, Arkansas), ki je v juniju dosegel zmago na teh lestvicah in se uvrstil na drugo mesto v kategoriji Open na USANC-u. Zadnji udele┼żenec Panameri┼íkih iger Myles Walker (Elkhorn, Wisconsin) se bo boril za zlato, potem ko je zgre┼íil finale v Torontu. Walker je bil najbolj┼íi tekmovalec v tekmi Spring Selection v ZDA in se bo avgusta udele┼żil tekmovanja svetovnega pokala v Azerbajd┼żanu in je ┼że postal odprta ekipa svetovnega prvaka. Prav tako ima nedavni uspeh na Junior Cupu v Suhl, Nem─Źija je Ryne Barfield (Poulan), Gruzija), ki je v zadnjih dveh letih potoval in tekmoval na mednarodnih tekmah v okviru Nacionalne mladinske ekipe.

Skupina ┼żenskih trapov ima tudi veliko mladih in nadarjenih ┼íportnikov, ki ┼żelijo nadaljevati svoj uspeh in jih pripeljati na svetovno prvenstvo. Trenutno je vodilna na kvalifikacijah za svetovna prvenstva Grace Hambuchen (Maumelle, Arkansas), ki je osvojila Junior kategorijo na USANC in je bila imenovana za Junior Junior ekipo, potem ko je kon─Źala drugo na lanskem dogodku. Cheyenne Waldrop (Foresthill, Kalifornija) sedi na drugem mestu in si ┼żeli, da bi prevzel vodstvo in se uvrstil na prvo mesto za Junior World Team. Trenutno je tretji v kvalifikacijah Emily Hampson (Saint Charles, Missouri), ki je nedavno z Waldropom odpotovala na Junior Cup v Suhl. Hampson se je uvrstil na prvo mesto v pokalu Junior, sledil mu je Waldrop v drugi.

Dvojna športnica Dale Royer (Jackson, Montana) je vodilna v kvalifikacijah za mladinsko svetovno ekipo, potem ko je osvojila tretje mesto v kategoriji Open in osvojila naslov Junior na USANC. Royer ima trenutno štiri cilje pred Hankom Garveyem (Newburyport, Massachusetts), ki ima devetmestni cilj nad obrambo NJOSC prvaka Jesseja Haynes-Lewisa (Nahant, Massachusetts). Trije najboljši kvalifikatorji, ki so doslej tudi tekmovali na Junior Cupu, kjer so osvojili ekipno srebro.

Mladinski olimpijski prvak v sezoni 2014 Phillip Jungman (Caldwell, Teksas) si bo prizadeval za nadaljevanje svoje uspe┼íne tekme, ko je postal mladinski prvak na USANC in osvojil srebrno medaljo na Junior Cupu. Ko je v kvalifikacijah dosegel 244, je Jungman z enim samim ciljom lo─Źil tretje mesto v kategoriji Open. Prav tako i┼í─Źe mo─Źan drugi krog za kvalifikacije za mladinsko svetovno ekipo, Christian Elliot (Greenwood, Indiana), ki sedi osem ciljev za Jungmanom. Trenutno je na tretjem mestu kvalifikacija Taz Gloria (Tuscon, Arizona), ki je za Elliot samo ┼ítiri cilje.

┼áe en impresiven ─Źlan mladinske ekipe, ki je pred kratkim prebil dr┼żavno reprezentanco, je Dania Vizzi (Odessa, Florida), mladinski svetovni prvak 2014 in nedavni mladinski prvak USANC ter bronasto medaljo. Vizzi ima trenutno odlo─Źilno prednost pred 20 mesti na drugem mestu kvalifikacijske ocene za Junior World Team, ki jo vodi Katharina Jacob (Rochester, Michigan). Vrzel se zapira med tekmovalci drugega in tretjega mesta, kjer je Sydney Carson (North Liberty, Indiana) samo 11 tar─Ź za Jacobom.